Triglav – Kilka słów o firmie i produktach

Triglav – Kilka słów o firmie i produktach

2 stycznia 2019 0 By Wild on bike

O firmie

Firma Triglav została założona w 2010 roku przez podróżnika-amatora, miłośnika przygód. Manufaktura ta zajmuje się szyciem toreb do bikepackingu (zachęcam do lektory). Produkty te cechuje najwyższa jakość wykonania oraz dbałość o najdrobniejsze detale. Możemy zamówić wyhaftowanie wzoru z naszym  logo lub wybrać kolor torby.
Dawid Szewczyk – krejzol rowerowy ot co. Można z nim gadać bez końca, o czym przekonałem się podczas ostatniej wizyty u niego w Szczecinie. W końcu poznałem gościa z maila i słuchawki telefonu 😉  Tak to prawda, gościu nie ma jeszcze strony internetowej i czasami dłużej odpisuje na wiadomości z fejsbukowego profilu. A na torby można czekać nawet pół roku (jak ja). Uwierzcie mi, On naprawdę ma masę roboty, żeby to wszystko pospinać na tip-top. Ale nasza cierpliwość zostanie wynagrodzona świetnie wykonanymi torbami, pod względem materiałów jak i trwałości. Przy okazji wspomożemy naszą rodzimą, Polską firmę i produkcję (których jest coraz mniej).

Triglav Logo

Triglav on Facebook

Packman

Packman

Narzędziówka

Narzędziówka

Jumper

Jumper - Pod sztyce regulowane

Wykonanie

fot. Dawid Szewczyk

Dawid (Triglav) największą uwagę poświęca jakości z jaką szyje torby. Materiały z którymi pracuje nie są łatwe w obróbce ze względu na ich sztywność.

Cordura – marka tkanin wysoce odpornych na przetarcia. Najczęściej cordurę wykonuje się z poliamidu z powłoką poliuretanową z apreturą teflonu. Twórcą materiału i posiadaczem patentu na Cordurę jest amerykańska firma DuPont.

info. Wikipedia

Podczas wizyty w warsztacie manufaktury Triglav zobaczyłem materiały o których zwykły kowalski nie ma pojęcia. Moja ręka przekonała się jak materiał przypominający bawełnę z nadrukowanym plastikiem może być odporny na działanie ostrego noża, a przy tym zachować elastyczność t-shirta (nie mogę o nich napisać, tajemnica firmy)

Dostępne Produkty​

W ofercie firmy Triglav znajdziemy pełną gamę przydatnych toreb i systemów mocowania do bikepackingu (zachęcam do lektury), którymi obwiesimy cały rower jak na załączonym poniżej zdjęciu.

  • Packman (system mocowania na kierownicę, należy natomiast zakupić dodatkowo worek od 1 L do 8 L lub większy jeżeli konstrukcja roweru na to pozwala)
  • Samuraj (największa torba podsiodłowa dla sztyc zwykłych około 17 L pojemności)
  • Humster (średnia torba podsiodłowa dla sztyc zwykłych około 12 L pojemności)
  • Jumper (najmniejsza torba podsiodłowa dla sztyc zwykłym jak i “myk-myków” około 7 l pojemności)
  • Narzędziówka
  • Leniwce/Trójkąty (szyte pod konkretną ramę)
  • Uchwyty  na wodę
Ubrany rower 2
Ubrany rower 1

fot. Dawid Szewczyk – podróż po Maladze

Zamówienia

W celu zamówienia toreb, zapraszam do kontaktu z Dawidem poprzez jeden z jego firmowych profili.