Parktool – Super patch kit GP-2

Parktool – Super patch kit GP-2

28 czerwca 2018 0 By Wild on bike

Iść czy nie iść? Oto jest pytanie?!

Jest piękny słoneczny dzień. Wracasz z pracy pełen energii z uśmiechem na twarzy. Spoglądasz na swojego najlepszego przyjaciela, który czekał na Ciebie pół dnia w piwnicy/salonie/kąciku rowerowym (niepotrzebne skreślić) abyś go zabrał na przejażdżkę, a tu… KAPEĆ i oczywiście nie macie zapasowej dętki.

Są tacy co od razu by odpuścili temat, bo zmiana dętki przyprawia czasami o ból głowy (tym bardziej jeżeli nigdy tego nie robili). Niektórzy w nerwach wsiedliby do samochodu i popędzili do najbliższego sklepu po nową dętkę.
Sprawa wydaje się łatwiejsza gdy dość blisko (do 2 km) mamy sklep/serwis rowerowy. Możemy podejść po nową  sztukę lub zabrać ze sobą rower i poprosić serwisanta/serwisantkę o wymianę na miejscu.
Właśnie, widzieliście kiedyś serwisantkę ]:-) w rowerowym? 

Ci bardziej doświadczeni na pewno mają w swojej skrzyneczce/stanowisku rowerowym zestaw do klejenia dętki lub nawet zapasową “gumę” (czekała na ten dzień). Wymiana dętki tym bardziej wprawionym w boju zajmie max 5 minut, Kowalskiemu nawet do 30 cennych minut. To klejenie trwa wieczność…
Sytuacja staje się napięta gdy zauważamy na niebie pierwsze chmury, a od kilku minut moglibyśmy już kręcić przed siebie. Nerwowo dmuchamy i chuchamy, aby klej szybciej złapał. No bo jak się nie przyłożymy, to na bank się odlepi i będziemy musieli wracać wkurzeni z buta. 

Parktool ratuje sytuacje!!!

Parktool – Amerykańska firma założona w 1963 r. przez Howard Hawkins’a. Siedziba główna znajduje się w Oakdale, Minnesota, U.S. Firma zajmuje się produkcją narzędzi do serwisu rowerów dla profesjonalistów jak i domowych mechaników.

Chciałbym wam przedstawić bardzo fajny i szybki zestaw łatek samoprzylepnych od tej właśnie firmy.  Super Patch Kit GP-2 zmieni wasze spostrzeganie łatania dętki. Wystarczy zlokalizować nieszczelność, przetrzeć papierkiem ściernym (zawartym w zestawie) miejsce gdzie przykleimy łatkę i zaaplikować kawałek silikonu/gumy. Łatki są w formie kwadracików 25×25 mm przymocowane do śliskiego papierka z którego odchodzą z łatwością. Przyklejamy na dętkę przyciskamy palcem i gotowe. Możemy montować dętkę, koło w rower i wychodzimy na wymarzoną przejażdżkę w zaledwie kilka minut.
Jeżeli złapiemy kapcia podczas treningu/wycieczki należy jeszcze zlokalizować przyczynę w oponie. Być może utkwił w niej kolec i trzeba go usunąć. Najlepiej przepchnąć go na wylot, wtedy mamy pewność że nic nie zostało w oponie.

Cena zestawu (6 szt.) – 10/12 zł w zależności od sklepu. Ja zaopatruje się w zaprzyjaźnionym sklepie D5.

Zdjęcia instruktażowe.

Zdjęcie zestawu:

Parktool

Zawartośc zestawu:

Parktool

Zaaplikowana łatka na dętce:

Parktool