Hashtag Burger Kalisz

Hashtag Burger Kalisz

14 sierpnia 2019 2 By Wild on bike

Dobry burger nie jest zły

Wszyscy potrzebujemy paliwa do podróżowania. Na szybkie kółko szosą, treking w górach czy trip enduro. Jeżeli mamy już coś zjęść konkretnie to najlepiej mięcho. Myślę mięso, widzę krowę. Jak krowa to wiadomo, burger wejdzie idealnie. Też tak macie? W dodatku wołowina bogata jest w: wapń, magnez oraz żelazo. Zaopatruje nas również w witaminę D oraz B6 i B12. 

Mięsto to połowa sukcesu

Na pozytywny efekt dnia z wołowiną wpłynie nie tylko jakość samego składnika, ale też sposób jego obróbki. Technika powinna być dostosowana do danej części tuszy wołowej:

Pieczone
Łopatka
Udziec
Rumsztyk

Smażone i grilowane
Polędwica
Antrykot
Pachwina
Żeberka
Karkówka

Gotowane i duszone
Szyja
Łopatka
Udziec
Goleń
Pręga (rosół, galantyna ze względu na dużą zawartość naturalnego kolagenu)
Ogon
Ligawa

Po więcej informacji o wołowinie zapraszam tutaj: Wikipedia

To siup na burgera

Ho na burgera

Większa część z nas myśląc o wołowinie postawi na solidnego burgera. Ale nie takiego z maca, ale takiego z dodatkiem chrupkich warzyw, ze świeżego pieczywa i dobrej jakości mięsa, uzupełnionego o autorski sos, który jest kropką nad “i” i nadaje burgerowi jego ostateczny, niepowtarzalny smak. Jednak gdzie takiego burgera znaleźć?

W Kaliszu od 2016 roku istnieje Hashtag Burger w skrócie HTB Kalisz. Znajdziecie ich na FB oraz insta. Od momentu wysypu burgerowni w tym mieście Hashtag zawojował moje kubki smakowe od pierwszej wizyty. Mimo odwiedzenia później wielu lokali w Polsce przygotowujących wołowinę w “bule”, nie znalazłem drugiego takiego smaku. Zawsze było coś nie tak: a to bułka maślana się rozpada, sos nie taki, mięso słabo przyprawione.
Każdy burger z menu HTB lub specjał miesiąca tworzy zwartą i idealną konstrukcję. Pieczywo jest robione na zamówienie i robi świetną robotę. Dzięki niemu wszystko trzyma się w ryzach. Wiadomo, jedni wolą więcej sosu lub inaczej wysmażony boczek. W Hashtagu wystarczy szepnąć kilka “widzimisię” przy składaniu zamówienia, a nasze życzenia zostaną spełnione. Moje standardowe życzenia to: mało sosu, rozbite mięso i boczuś na węgiel. Słysząc tą informacje ekipa z lokalu wie gdzie ma trafić zamówienie telefoniczne w każdy wtorek = D
Do każdego burgera dostajemy dodatkowo porcję frytek, które można wymienić na porcję sałatki colesław (dla równowagi kalorycznej :p ).

Hashtag w internetach

Konkret
Nacho
Konkret
Kreweta
Polski Twardziel

Aby łatwo trafić

Polecam przeczytać...

Ogród

Ski & Bike House położony jest w malowniczym regionie powiatu Kłodzkiego w miejscowości Stronie Śląskie, na pograniczu polsko-czeskim. Obiekt czynny jest cały rok. W zależności od pory roku do dyspozycji gości ziemia Kłodzka oferuje różnego rodzaju atrakcje. Latem możemy wybrać się na podliskie ścieżki rowerowe, natomiast zimą czekają na nas trasy przygotowane pod narty biegowe.

Wegański sernik jagodowy

Sernik dobrze jest zacząć przygotowywać dzień przed podaniem. Poświęcony czas na przygotowanie i oczekiwanie zrekompensuje bajeczny smak 😉

Na początek należy namoczyć nerkowce – minimum 8 godzin, najlepiej na całą noc.