Hashtag Burger Kalisz

Hashtag Burger Kalisz

14 sierpnia 2019 2 By Wild on bike

Dobry burger nie jest zły

Wszyscy potrzebujemy paliwa do podróżowania. Na szybkie kółko szosą, treking w górach czy trip enduro. Jeżeli mamy już coś zjęść konkretnie to najlepiej mięcho. Myślę mięso, widzę krowę. Jak krowa to wiadomo, burger wejdzie idealnie. Też tak macie? W dodatku wołowina bogata jest w: wapń, magnez oraz żelazo. Zaopatruje nas również w witaminę D oraz B6 i B12. 

Mięsto to połowa sukcesu

Na pozytywny efekt dnia z wołowiną wpłynie nie tylko jakość samego składnika, ale też sposób jego obróbki. Technika powinna być dostosowana do danej części tuszy wołowej:

Pieczone
Łopatka
Udziec
Rumsztyk

Smażone i grilowane
Polędwica
Antrykot
Pachwina
Żeberka
Karkówka

Gotowane i duszone
Szyja
Łopatka
Udziec
Goleń
Pręga (rosół, galantyna ze względu na dużą zawartość naturalnego kolagenu)
Ogon
Ligawa

Po więcej informacji o wołowinie zapraszam tutaj: Wikipedia

To siup na burgera

Ho na burgera

Większa część z nas myśląc o wołowinie postawi na solidnego burgera. Ale nie takiego z maca, ale takiego z dodatkiem chrupkich warzyw, ze świeżego pieczywa i dobrej jakości mięsa, uzupełnionego o autorski sos, który jest kropką nad “i” i nadaje burgerowi jego ostateczny, niepowtarzalny smak. Jednak gdzie takiego burgera znaleźć?

W Kaliszu od 2016 roku istnieje Hashtag Burger w skrócie HTB Kalisz. Znajdziecie ich na FB oraz insta. Od momentu wysypu burgerowni w tym mieście Hashtag zawojował moje kubki smakowe od pierwszej wizyty. Mimo odwiedzenia później wielu lokali w Polsce przygotowujących wołowinę w “bule”, nie znalazłem drugiego takiego smaku. Zawsze było coś nie tak: a to bułka maślana się rozpada, sos nie taki, mięso słabo przyprawione.
Każdy burger z menu HTB lub specjał miesiąca tworzy zwartą i idealną konstrukcję. Pieczywo jest robione na zamówienie i robi świetną robotę. Dzięki niemu wszystko trzyma się w ryzach. Wiadomo, jedni wolą więcej sosu lub inaczej wysmażony boczek. W Hashtagu wystarczy szepnąć kilka “widzimisię” przy składaniu zamówienia, a nasze życzenia zostaną spełnione. Moje standardowe życzenia to: mało sosu, rozbite mięso i boczuś na węgiel. Słysząc tą informacje ekipa z lokalu wie gdzie ma trafić zamówienie telefoniczne w każdy wtorek = D
Do każdego burgera dostajemy dodatkowo porcję frytek, które można wymienić na porcję sałatki colesław (dla równowagi kalorycznej :p ).

Hashtag w internetach

Konkret
Nacho
Konkret
Kreweta
Polski Twardziel

Aby łatwo trafić